Novinky 

Lucie Šafářová opět skvělá. Je ve finále

Lucie Šafářová opět skvělá. Je ve finále

29.04.2016

Skoro letní počasí a zase lepší výkon. Lucie Šafářová si zahraje finále turnaje J&T Banka Prague Open 2016.

Nemoc je, zdá se, zapomenuta. Turnajová dvojka porazila obhájkyni titulu Karolínu Plíškovou 6:4, 7:6 (7:4). Ve finále se střetne se Samanthou Stosurovou z Austrálie.

"Jsem hodně šťastná," říkala vítězka. "Zápasy s Karolínou jsou vždycky vyrovnané. Před pár dny ve Stuttgartu rozhodlo pár míčků. Už tam jsem cítila, že je forma pomalu zpátky. Kromě toho, že tady byla zima, se mi v Praze hraje skvěle. Strašně mě nakopli fanoušci, jsou vážně neuvěřitelní. Děkuju jim."

Šafářová hned v prvním gamu získala podání soupeřky a výhodu brejku si udržela až do konce setu. Byť v šesté hře musela odvracet dva brejkboly. 

Ve druhém setu měla naopak podobný náskok Plíšková, ale kolegyně z reprezentace ho dohnala a v tie-breaku byla trpělivější. Při mečbolu zahrála Šafářová odvážný forhend křížem. "Ve Stuttgartu byla úspěšnější Kája, tady se raduju já. Důležité je, že se cítím dobře a nemoc je pryč. Doufám, že zmizela navždy," prohlásila.

Ve finále se Lucie Šafářová střetne se Samanthou Stosurovou, které vzdala jednička turnaje Světlana Kuzněcovová. Odstoupila kvůli poraněnému břišnímu svalu. 

"Obě jsou na antuce skvělé," okomentoval složení finále Jan Kodeš, který přímo na centrálním kurtu dostal od pořadatelů turnaje dárkový koš k nedávným sedmdesátinám.

Český úspěch podtrhla ve čtyřhře Andrea Hlaváčková, která spolu s Margaritou Gasparjanovou triumfovala ve finále čtyřhry. Argentinsko-polskou dvojici Maria Irigoyenová, Paula Kaniová porazily 6:4, 6:2. 

"Chtěla bych poděkovat parťačce, ale i divákům, že chodili celý týden. A to i během kvalifikace, kdy byla hrozná zima," řekla Hlaváčková.

Finále dvouhry začíná v sobotu v poledne. Od 10.30 je na programu dětský den.

Do areálu jede opět i kyvadlová doprava. První autobus vyjíždí ze stanice metra Holešovice v 10.00 a pak každých patnáct minut.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB