Novinky 

Potvrzeno. V Praze se opět sejdou hvězdy

Potvrzeno. V Praze se opět sejdou hvězdy

22.03.2017

 

Světová trojka Plíšková. Bývalá jednička Wozniacká. Grandslamová vítězka Stosurová. A k nim mnohé další. Pražský turnaj J&T Banka Prague Open má za sebou první uzávěrku přihlášek a už teď je jasné, že bude opět plný hvězd.

Některé to dělají na poslední chvíli, jiné dlouho dopředu. Šest týdnů před začátkem se musí tenistky přihlásit na turnaj, o který mají zájem. V případě toho pražského to bylo toto pondělí. A hned v úterý organizátoři dostali od WTA potvrzený seznam jmen. Jsou na něm čtyři hráčky světové dvacítky, což je na turnaj kategorie International nebývalé obsazení.

„Ukazuje se, že náš turnaj si ve světě získal skvělé jméno. Hráčky o něm vědí a do Prahy jezdí rády,“ říká ředitelka Petra Černošková. „Mým přáním je jako každý rok alespoň jedna Češka ve finále. Ale v letošní konkurenci to bude mimořádně těžké.“

Tou konkurencí je myšlena hlavně Caroline Wozniacká z Dánska, která byla světovou jedničkou, v posledních měsících chytá skvělou formou a je klidně možné, že do pražského turnaje bude zpátky v elitní desítce žebříčku WTA. Přihlásila se i loňská finalistka Stosurová či talentované Konjhuhová, Osakaová a Ostapenková.

Z předních Češek jsou na seznamu všechny. Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, obhájkyně titulu Lucie Šafářová, Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková, která má rovněž našlápnuto na výbornou sezonu. Na loňské působení v Praze přitom nevzpomíná úplně ráda. „Neuvěřitelná zima, dokonce i sněžilo, což je na turnajích výjimka. Taky špatný los a zklamání, že jsem vypadla hned v prvním kole,“ vybaví si. Od té doby ovšem udělala ohromný krok dopředu a v žebříčku se blíží první padesátce. „Mnohem víc si věřím a do Prahy se těším. Přijde rodina, kamarádi, bude to pro mě zpestření celého roku. Pokud tedy nebudu hrát se sestrou.“

Jako poslední se zatím do hlavní soutěže vešla Mandy Minellaová z Lucemburska, v současnosti 74. hráčka světa. I to je důkazem skvělé úrovně.

Jinými slovy: kdyby turnaj startoval teď, vypadala by osmička nasazených následovně:

  1. Karolína Plíšková
  2. Caroline Wozniacká
  3. Samantha Stosurová
  4. Barbora Strýcová
  5. Ana Konjuhová
  6. Čang Šuaj
  7. Lucie Šafářová
  8. Kateřina Siniaková

Nasazovat se ovšem bude až podle aktuálního žebříčku těsně před turnajem.

Do té doby může dojít k odhláškám, budou se udělovat divoké karty a proběhne kvalifikace.

J&T Banka Prague Open 2017 se bude hrát s dotací 250 tisíc dolarů. Hlavní soutěž začne v areálu TK Sparta Praha ve Stromovce v pondělí 1. května a finále proběhne v sobotu 6. května v pravé poledne.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB