Novinky 

Novinky z turnaje: divoké karty a vstupné na finále

Novinky z turnaje: divoké karty a vstupné na finále

04.04.2017

 

Necelé čtyři týdny a v pražské Stromovce se rozběhne největší ženský tenisový turnaj u nás: J&T Banka Prague Open 2017. Dnes organizátoři ukázali reklamní plakáty a oznámili dvě novinky: cenu vstupného a rozdělení volných karet.

 

Hlavní soutěž vypukne v areálu TK Sparta Praha na prvního máje, v pondělí 1. května. Finále je na programu v sobotu 6. května v 11 hodin dopoledne a stejně jako v minulých letech bude vstupné po celý týden zdarma. Ale pozor, s výjimkou právě finále, na které se bude prodávat regulované vstupné. „Budou dva typy lístků, za sto korun do horní poloviny tribuny a za dvě stě do dolní,“ prohlásila ředitelka turnaje Petra Černošková. „Je to kvůli bezpečnosti. Abychom zabránili komplikacím a tlačenicím.“

Předprodej vstupenek začne už tuto středu v 10 hodin dopoledne na www.ticketportal.cz a pro jejich budoucí majitele je potřeba zdůraznit jednu věc: v areálu musejí být v den finále nejpozději v 10.30, jinak jejich místo propadne. Výtěžek ze vstupného půjde na dobročinné účely.

Právě bezpečnost hraje pro pořadatele důležitou roli. „Máme neustále požadavky ze strany WTA, aby vše bylo v pořádku. Nebereme to na lehkou váhu,“ dodala ředitelka.

Co se volných karet do hlavní soutěže týče, jednu má jistou talentovaná Markéta Vondroušová a druhou nejspíš dostane Slovenka Kristína Kučová. „Jestli bude i třetí karta, se dozvíme až před začátkem,“ dodala Černošková.

Hlavními hvězdami turnaje s dotací 250 tisíc dolarů budou světová trojka Karolína Plíšková a bývalá jednička Caroline Wozniacká z Dánska. Ta má letos zatím skvělou formu. Startovat budou i další Češky: Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Kristýna Plíšková a Kateřina Siniaková.

Součástí akce bude tradičně i dětský den s mnoha atrakcemi, možností tréninku se sparťanskými kouči a také s účastí lyžařky Šárky Strachové, která minulý týden ukončila závodní kariéru.

Uzávěrka pro přihlášky do kvalifikace je příští pondělí a pro čtyřhru dva týdny před turnajem. To je od letošního roku jedna z novinek WTA.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB