Novinky

Turnaj přišel o jedničku, dál jde Vondroušová

01.05.2017

Turnaj J&T Banka Prague Open přišel hned v pondělí o turnajovou jedničku. Karolína Plíšková nezvládla úvodní představení v pražské Stromovce a po prohře s Italkou Camilou Giorgiovou končí. Podlehla 6:7, 2:6. Pro světovou trojku to byl druhý turnaj na antuce v sezoně, avšak první zápas, který sehrála pod otevřeným nebem.

Úvodní set byl vyrovnaný, i když trochu navrch měla přece jen Italka. Za stavu 5:4 se dostala ke dvěma setbolům, avšak oba dokázala Plíšková odvrátit. Další tři smazala v tie-breaku, ale celkově šestý už ne.

Do druhého setu vlétla Giorgiová ve velkém stylu a brzo vedla 4:0. Výhodu dvou brejků už udržela a došla si pro jedno z nejcennějších vítězství v kariéře.

S Markétou Vondroušovou to bylo chvíli tak a chvíli zase onak. Rychle vedla 4:0, ale set prohrála v tie-breaku. Podání ztratila i na začátku druhého setu, chytala se za bolavou nohu a nevypadalo to dobře. Před plnými tribunami ale zabojovala, otočila na 7:5 a ve třetím setu už byla jasně lepší: 6:2. „Trochu mě chytaly křeče,“ říkala pak po zápase. „Ale děkuji divákům, kteří mě hnali dopředu. Byli úžasní.“

Dohrána byla i kvalifikace – z ní z Češek postupuje do hlavní soutěže Lucie Hradecká.

V úterý je na programu zbytek prvního kola a představí se tím pádem všechny zbylé Češky: Lucie Šafářová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a právě Lucie Hradecká. Program pak zahájí v 11 hodin největší zahraniční hvězda Caroline Wozniacká.

Vstup je opět zdarma, pořadí zápasů najdete na tomto webu pod záložkou Program. Los dvouhry i čtyřhry pak v sekci Výsledky.