Novinky

Skvělé Češky. Ve druhém kole jich je šest

02.05.2017

Velká česká jízda.  V úterním programu neprohrála jediná z domácích tenistek. Ve druhém kole se jich tak představí šest!

Dvě hodiny a šest minut bojovala Lucie Šafářová, pátá nasazená a obhájkyně titulu, se Slovenkou Kristínou Kučovou. Ta byla v prvním setu lepší, využívala chyb soupeřky a měla nakročeno k překvapení. Ale Šafářová ukázala, že se málokdy vzdává. A stejně jako loni těžké první kolo zvládla.

„Dneska to nebylo jednoduché, určitě jsem nehrála nejlíp. První kola jsou vždy zrádná,“ říkala poté, co proměnila hned první mečbol.

Její úterní soupeřkou bude Kristýna Plíšková, která zdolala bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou. Srbka, která startovala díky divoké kartě, nedokázala využít ani jeden ze sedmi brejkbolů a prohrála dvakrát 4:6. Plíšková si naopak v každé sadě připsala jeden brejk. „Jsem spokojená. Očekávala jsem, že budu nervózní, ale naštěstí to nepřišlo,“ potěšilo Plíškovou. „Dobře jsem servírovala, za celý zápas jsem neztratila podání, což je na antuce docela pozitivní. Celkově to byl solidní výkon bez výkyvů.“

Jedním z taháků dne byl souboj Barbory Strýcové, třetí nasazené, s Němkou Görgesovou. Trochu rozpačitý začátek, ale pak už kurt patřil jen Češce.

Do utkání přitom lépe vstoupila německá tenistka, která vedla 1:0 i 2:1 s brejkem, avšak Strýcová vždy ztrátu rychle smazala a od stavu 4:4 už neztratila jediný game. „Jsem hrozně ráda, že jsem ten zápas vyhrála, protože Julie je těžký soupeř a můj výkon nebyl ideální,“ řekla Strýcová na tiskové konferenci. „Trvalo trochu déle, než jsem se do zápasu dostala. Myslím, že ve druhém setu za stavu 3:0 se to zlomilo a bylo to trošičku jednodušší.“

Pak ještě promluvila o úžasné podpoře z hlediště. „Diváci, ať z mojí rodiny nebo cizí, jsou tu úžasní. Je cítit podpora, kterou nám dávají. Hraju před nimi hrozně ráda.“

V dalším kole J&T Banka Prague Open se Strýcová utká s krajankou Lucií Hradeckou. Úspěšná kvalifikantka zvládla souboj prvního kola s Polkou Magdou Linetteovou, jíž porazila 6:3, 6:4. „Je to příjemné, jako každý zápas, který se vyhraje,“ smála se Hradecká. „Je pěkné, že se mi povedlo po dlouhé době dostat do hlavní soutěže a zahrát si i vyhrát zápas. S Bárou nemám co ztratit a už bych neměla být nervózní.“

Dlouhou bitvu musela svést v prvním kole s Dankou Koviničovou osmá nasazená Kateřina Siniaková. Té výborně vyšel vstup do zápasu a dlouho to vypadalo, že dokráčí za hladkým a rychlým postupem. Jenže za stavu 6:2, 3:0 se Koviničová dokázala dostat zpět do zápasu a srovnala na 3:3. Navíc se ji podařilo ještě jednou brejknout českou hráčku a zvítězit ve druhém setu 6:4.

Siniaková při vstupu do třetího setu čelila hned třem brejkbolům, ale poté, co je dokázala odvrátit a podržela si podání, sama zabrala na returnu. Nakonec vyhrála 6:2, 4:6, 6:2.

K tomu všemu postoupila i největší zahraniční hvězda turnaje, Caroline Wozniacká z Dánska.

Souhrn dnešních zápasů najdete v sekci Výsledky a pořadí těch úterních v záložce Program.