Novinky

V turnaji zůstávají tři Češky, prohrála Wozniacká

03.05.2017

Tři Češky zůstávají v pavouku J&T Banka Prague Open 2017. Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková. Turnaj ve středu opustily loňská vítězka i největší zahraniční hvězda.

Lucie Šafářová ke svému zápasu ani nenastoupila. Týden ležela v posteli, brala antibiotika, první kolo ještě zvládla, ale dlouhá pauza na ni přece jen dolehla. „Měla jsem angínu, včera jsem ještě bojovala, ale dneska by to už nešlo,“ prohlásila. „Zkusím se dát zase dokupy, abych ve zbytku sezony dosáhla svého cíle – návratu do světové dvacítky.“

Bez boje tak do čtvrtfinále postoupila Kristýna Plíšková.

Zase tři sety potřebovala ve 2. kole Kateřina Siniaková, která o postup bojovala víc než dvě hodiny. Proti rozjeté kvalifikantce Natalii Vichljancevové z Ruska brzo prohrávala 0:3, ale nakonec zvítězila 4:6, 6:4, 6:4.

„Byl to pro mě hrozně těžký zápas,“ přiznala. „Soupeřka mi skoro vůbec nedávala šance, do všeho chodila. Dnes už jsou všechny zápasy těžké a člověk je musí vybojovat.“

Ve čtvrtfinále se Siniaková postaví turnajové trojce Barboře Strýcové. Ta v emotivním zápase přehrála krajanku Lucii Hradeckou.

Vítězka splnila proti soupeřce, která se do hlavní soutěže musela prokousat z kvalifikace, roli favoritky. Zlom v prvním setu přišel za stavu 3:3, kdy Strýcová získala break a další game už dotáhla. Ve druhém setu rychle vedla 3:0, ale Hradecká srovnala. Za stavu 5:6 sice ještě jeden mečbol odvrátila, ale druhý už ne.

„První set jsem byla aktivnější. Od stavu 3:0 ve druhém setu jsem hrála trochu pasivně, byla jsem pod tlakem a soupeřka se i zlepšila, protože neměla co ztratit,“ hodnotila Strýcová. „Nakonec jsem ale vyhrála a jsem šťastná.“

Pět mečbolů odvrátila turnajová dvojka a bývalá světová jednička Caroline Wozniacká. Sama měla jeden, ale soupeřka, Jelena Ostapenková, při něm zahrála úder na čáru. Bylo to zatím největší drama celého týdne. A Ostapenková ho nakonec zvládla. Vyhrála v tie-breaku třetího setu.

Byl to souboj risku proti trpělivosti. Ostapenková sázela rány doleva i doprava, soupeřka je nestíhala. Byl to jejich třetí vzájemný zápas a Lotyška je vyhrála všechny. „To mi dodalo hodně sebevědomí, i když dnes to bylo na nejpomalejším povrchu,“ prohlásila.

Na zdejší klub má Ostapenková hezké vzpomínky. Za Spartu totiž hrála jako žákyně soutěž družstev. „Vracím se sem moc ráda,“ řekla.

Ve čtvrtfinále se utká s Anou Konjuhovou z Chorvatska. Ta v souboji teenagerek pod umělým osvětlením udolala českou naději Markétu Vondroušovou.

Úterní pořadí zápasů najdete v sekci Program, pavouky dvouhry i čtyřhry pak v části Výsledky.