Novinky 

Strýcová: Hodně moc to bolelo

Strýcová: Hodně moc to bolelo

04.05.2017

Další velká bitva, ale tenistka Barbora Strýcová je v semifinále turnaje J&T Banka Prague Open. V krásném zápase v Praze porazila ve třech setech krajanku Kateřinu Siniakovou.

 

Jaký to byl zápas?
Skvělý a hodně náročný. S Katkou jsme až na výjimky hrály každý game přes shody. Výměny byly dlouhé, ale nakonec to necítím v těle tolik, protože jsem vyhrála.

Na začátku jste vedla už 4:0, pak vás začala soupeřka trápit. Co se změnilo?
Trochu jsem uspěchala výměny a Katku jsem pomalu dostávala do zápasu. Nebyla jsem dost trpělivá, ale ve třetím setu už jsem byla zase aktivnější a šla jsem si pro vítězství víc.

Jak velká válka to byla? Viděli jsme spoustu emocí a taky bolesti – obě jste měly lehké zdravotní komplikace.
Bolelo to hodně moc. Honily jsme se z jednoho rohu do druhého a emocí bylo dost z obou stran. Obě jsme to vítězství hrozně chtěly. Ale máme za sebou férový boj a i u sítě po zápase bylo všechno v pohodě. Pro diváky to musel být hezký zápas.

V pátek vás čeká semifinále proti Moně Barthelové už v 11 hodin. Jak těžké bude se připravit?
To je pro mě masakr. Po takovém zápase bude opravdu těžké se pořádně připravit. Ale nemůžu to změnit. Vyjela jsem se na kole, půjdu na masáž, dobře se najím a musím se taky pořádně vyspat. Ale naspat třeba devět hodin je po takovém dlouhém zápase obtížné. Ale já budu ready. (směje se)

Co si dáte po tak náročném zápase k jídlu? 
Potřebuju hlavně hodně cukrů. Vybrala jsem si je v zápase. Nejjednodušší je dát si sushi a nějaký desert. Chodím ráda na skvělé tiramisu k mému oblíbenému Italovi, možná tam zaskočím. A nebo si ho nechám přinést, protože už se mi nikam skákat nechce. (směje se)

Spíte tady taky v hotelu, nebo doma? 
Spím doma, vlastní postel je skvělá. Akorát je zvláštní, že ráno vstanu a snídani si musím dělat sama. (směje se) Naštěstí mám kousek pekárnu, takže už máme s přítelem Davidem zavedenou rutinu, že snídani si chodíme dávat tam.

Jak velkou motivací je, že byste si v Praze zase po sedmi letech mohla zahrát finále? 
To bych strašně moc chtěla, ale je důležité se krotit. Když něco chcete až moc, není to dobré. Jdu si ale za mým cílem a motivace hrát před takovými diváky finále je obrovská.

Jak se krotíte? 
To je jako v zápase, když máte brejkbol. Chcete to zabít teď a teď a teď! Potom vůbec nepřemýšlíte nad tím, co vlastně chcete zahrát.

Když se na lavičce radíte s trenérem, je to většinou slyšet v televizi. Co si o tom myslíte? Teoreticky se to dá zneužít v boji proti soupeřce... 
Kdyby někdo slyšel v televizi, co mi říká trenér, a pak by to předal Katce, tak to by bylo úplně trapné. To se asi neděje, aspoň můj trenér by to nikdy neudělal. Tohle pravidlo ale existuje a já ho nemám moc ráda, protože si nemyslím, že by to měl divák slyšet. Někdy si potřebuju říct sprosté slovo a do toho lidem u televize nic není. Podle mě by to mělo být bez mikrofonů.

Chtějí to hráčky nějak změnit? 
Bojovat můžeme, ale hlavní slovo nemáme my. Náš ředitel chce, aby tenis byl nějakým způsobem zajímavý, a tohle pro diváky zajímavé je. Já to neovlivním a nejspíš to zůstane tak, jak to je.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB