Novinky

Strýcová i Plíšková jsou v semifinále

04.05.2017

Dvě Češky si zahrají o finále J&T Banka Prague Open 2017. A dobrá zpráva: v semifinále nemusí nastoupit proti sobě. Barbora Strýcová i Kristýna Plíšková budou mít v pátek zahraniční soupeřky.

Čtvrtfinále mezi Strýcovou a Siniakovou bylo bojem o každou výměnu a ještě spíš o každý centimetr kurtu. Plné tribuny viděly jednu hezčí výměnu než druhou, soupeřky střídavě zatínaly pěsti i mávaly rukama na znamení beznaděje. Zkrátka bitva se vším všudy.

„Tohle se divákům muselo líbit. Velká poklona Katce za to, co dnes předvedla. Tenhle zápas stál hodně sil,“ prohlásila nakonec vítězka Barbora Strýcová.

Ta měla skvělý začátek - dvěma brejky se dostala do rychlého vedení 3:0. O jedenáct let mladší Siniaková první set ještě dokázala zdramatizovat, odvrátila pět setbolů, ale šestý už ne. Ve druhé sadě začala Siniaková mnohem víc riskovat, což přineslo set číslo tři. Ten začala poražená lépe, hned sebrala soupeřce servis, ale pak už měla navrch favoritka.

„Doufám, že už zítra nebudu hrát proti Češce,“ usmála se. A nebude.

Její soupeřkou v boji o finále bude v 11 hodin dopoledne Mona Barthelová z Německa, která zatím hraje senzační turnaj. Po loňské sezoně, v níž kvůli zranění příliš nehrála, se znovu dostává do formy. V Praze zvládla kvalifikaci a včera i agresivní Italku Camilu Giorgiovou. Té nepomohlo ani vedení 5:2 ve druhém setu a pak ani 6:3 v tie-breaku.

„Snažila jsem se v tu chvíli soustředit jen na sebe. Bylo důležité, abych zůstala agresivní,“ řekla po zápase vítězka. „Moc se mi tu na turnaji líbí, diváci jsou úžasní.“

Svůj zápas nakonec po prohraném prvním setu zvládla i Kristýna Plíšková. Stálo proti ní největší překvapení turnaje, kvalifikantka Beatriz Haddad Maia. Ta byla na začátku lepší, získala první set, ale Plíšková i díky dvanácti esům zápas otočila.

„Dost lidí mě na antuce odepisovalo. Dnes jsem snad ukázala, že na ní umím hrát,“ prohlásila. „Bylo to dnes hodně těžké. Nerada hraju proti levačkám, tolik jich na okruhu není.“

Soupeřku pro semifinále po čtvrtku nezná – zápas mezi Konjuhovou a Ostapenkovou byl za stavu 1:1 ve třetím setu přerušen pro tmu a dohrávat se bude zítra po prvním semifinále.

Po dohrávce je na programu finále čtyřhry - a v něm tři Češky. O titul si zahrají dva nejvýše nasazené páry Siniaková, Hradecká a Grönefeld, Peschke.