Novinky 

Plíšková je ve finále, Strýcová padla

Plíšková je ve finále, Strýcová padla

05.05.2017

 

Turnaj J&T Banka Prague Open bude mít zase Češku ve finále. Bude to tentokrát skvěle a soustředěně hrající Kristýna Plíšková. Její soupeřkou ovšem další krajanka nebude – Barbora Strýcová své semifinále prohrála.

Po sedmi letech mohla hrát Strýcová v Praze o titul, roli favoritky ale nesplnila. Německá kvalifikantka Mona Barthelová ji trpělivou hrou ve třech setech připravila o všechny zbraně. „Sedí jí to tady. Je vysoká, má větší páku než já, všechno hrálo pro ni. Zaslouženě vyhrála,“ přiznala po utkání Strýcová.

Když ve čtvrtek v jednom z nejteplejších dní v roce hrála Strýcová čtvrtfinále proti Siniakové, byla to tenisová paráda. O den později se nad Stromovkou zatáhlo a s tím nastaly i komplikace. „Soupeřka hrála chytrý tenis, který mi moc nesedí. Kdyby bylo lepší počasí a míče víc létaly, bylo by to pro mě určitě lepší.“

Barthelová, která i s kvalifikací vyhrála na J&T Banka Prague Open už sedmý zápas v řadě, měnila tempo a občas Strýcovou překvapila přesným bekhendem po čáře. „Nedělala chyby a já na ni neměla žádnou zbraň. Všechno mi vrátila,“ litovala Strýcová.

Přitom jí skvěle vyšel začátek a brzo vedla 3:0. Měla míče na 4:0, ale v tu chvíli se zápas začal vyrovnávat. Strýcová ještě set vyhrála 6:3, ale pak už byla na kurtu horší. Další dva sety ztratila 2:6, 3:6.

„Spokojená nejsem, chtěla jsem být ve finále. Zahrála jsem tu výborné antukové zápasy, což mi pomůže na velké turnaje,“ řekla Strýcová směrem k Madridu, Římu a Roland Garros.

Skromná Němka zářila štěstím. „Proti Báře je to vždycky těžké. Na začátku jsem byla hrozně nervózní, ale tohle je pro mě další důkaz, že jde můj tenis po nemoci zase nahoru,“ prohlásila Barthelová.

V boji o titul se utká s další Češkou – Kristýnou Plíškovou. „Po dnešku už je antuka můj nejoblíbenější povrch,“ smála se Plíšková poté, co porazila Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska 6:4, 6:2. Zvládla to za hodinu a osm minut.

Ostapenková měla za sebou dohrávku čtvrtfinále s Chorvatkou Konjuhovou a už při ní si stěžovala na bolest nohy. Při zápase s Plíškovou se pak znovu nechala ošetřovat. Občas byla Češce vyrovnanou soupeřkou, ale většinou její přesnou hru nestíhala. „Tak snadné jsem to určitě nečekala,“ prohlásila vítězka. „Nebyla jsem nervózní, což mě mile překvapilo. Víceméně všechno mi vycházelo, hlavně o servis jsem se mohla opřít.“ Řečí čísel: Plíšková dala 17 es.

O finálové soupeřce Barthelové prohlásila: „Mám to s ní 1:0 na zápasy. Tak doufám, že to bude po zítřku 2:0. Moc lidí mi na antuce nevěřilo, ale snad jim ukazuju, že na ní umím hrát.“

Finále je na programu v sobotu v 11 hodin dopoledne. 

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB