Novinky 

Jana Novotná vládla dětskému dni. "Bylo tu pár velkých talentů"

Jana Novotná vládla dětskému dni. "Bylo tu pár velkých talentů"

09.02.2015

Wimbledonská vítězka versus děti. Bavili se všichni.
Nejdříve tenisem, pak zpěvem Adama Mišíka.

V sobotu proti ní stála Martina Hingisová, tentokrát měla soupeře menší, ale zato jich bylo několik desítek. A z některých z nich, kdo ví, možná jednou wimbledonský šampion taky vyroste.

Jana Novotná byla na Sparta Prague Open hlavní postavou tradičního dětského dne. Kvůli dešti proběhl v hale, ale na atmosféře mu to neubralo. A na nadšení Novotné ani dětí taky ne. Bývalá světová dvojka se bavila, děti chválila, dávala jim rady, tleskala jim. Bylo i vidět, jak je občas z jejich umění mile překvapena. "Výborně," řekla mnohokrát. "Krásný lob. Parádní prohoz. Moc hezký return," uznala. Na dětech bylo zase vidět, jak je pochvala od takové osobnosti potěšila.

Novotná děti nejprve rozehrála. Stála na síti a ony hrály odzadu. Pak si s nimi zahrála i debly. Na vedlejším minikurtu se zase s malými raketami a lehkými míči statečně praly děti, které se teprve nedávno naučily chodit.

"Bavilo mě to moc, vrátila jsem se do dětských let," řekla po akci Jana Novotná. "Tyhle dětské dny se mi líbily vždy. Se zájmem na nich sleduju, jaký už některé děti mají talent. Jak se staví k míči, jaký mají nápřah. Dnes tady určitě několik velkých talentů bylo. Na všech dětech pak bylo vidět obrovské nadšení. Je to pro ně i velká motivace. Vzpomínám si, když třeba Pavel Složil nebo Jan Kodeš hráli ligu v Brně a šla jsem se na ně jako malá podívat. Taky to pro mě byl ohromný zážitek."

Po tenisu dětem v hale zazpíval Adam Mišík.

Martin Moravec

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB