Novinky 

Mona Barthelová: Na Prahu mám krásné vzpomínky

Mona Barthelová: Na Prahu mám krásné vzpomínky

03.04.2018

 

V kvalifikaci odvracela mečboly, do finále málem nenastoupila, vypadala zlomená, rychle prohrávala o set a break. Nakonec se ale německá tenistka Mona Barthelová vzchopila a vyhrála turnaj J&T Banka Prague Open 2017. V boji o titul porazila Kristýnu Plíškovou 2:6, 7:5, 6:2. Teď do Prahy přijíždí titul obhájit. A těší se.

Na co si z loňského roku vzpomínáte především?

Vyhrát celý turnaj pro mě bylo hodně speciální. Začala jsem v kvalifikaci a musela jsem zvládnout osm zápasů v osmi dnech, což pro mě byl skvělý vstup do antukové sezony. Vracím se ráda. Odehrála jsem tu loni opravdu dobré zápasy.

V čem jste si pražský turnaj oblíbila?

Cítila jsem se na něm skvěle od prvního zápasu. Lidi jsou tu velmi milí a navíc si myslím, že Praha je opravdu nádherné město.

Podmínky se tu během týdne můžou dost měnit a bývají i dost těžké. Vadí vám to?

Ano, je pravda, že některé dny může být hodně zima a k tomu občas i prší. Ale já jsem z jižního Německa, takže jsem na podobné počasí zvyklá. Přesně v takovém jsem vyrůstala a učila se hrát.


Cítíte na sebe kvůli obhajobě titulu zvýšený tlak, nebo vás to naopak motivuje k lepším výkonům?

Opravdu se zátky do Prahy těším. Odehrála jsem tu dobré zápasy a mám skvělé vzpomínky. Samozřejmě vím, že obhajuju spoustu bodů a někde vzadu v mé mysli to určitě bude. Ale nebudu se tím rozptylovat a spíš si vzpomenu na to pozitivní. Zase se budu snažit předvést dobré výkony.


Turnaj v Praze je startem do evropské antukové sezony pod širým nebem. Jak moc máte tuhle část roku ráda?

Antuka je povrch, na kterém jsem se jako malá v létě učila hrát. Nikdy nebyla moje nejoblíbenější, ale už jsem na ní dosáhla několika velkých úspěchů, a to hlavně loni. Takže na ní hraju čím dál radši.


Loni jste tu zvládla několik dlouhých a těžkých zápasů proti českým tenistkám. Jak se vyrovnáte s tím, když kromě soupeřky hrajete i proti domácímu publiku?

Tyhle zápasy hraju ráda, protože znamenají, že se dívá hodně lidí. Na kurtu je díky nim skvělá energie, i když samozřejmě vím, že většinou podporují svoji hráčku. Ale zatím na to mám jen dobré vzpomínky, a pokud v Praze zase budu hrát s Češkou, těším se na to.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB