Novinky 

Kristýna Plíšková: Smutek jsem hodila za hlavu

Kristýna Plíšková: Smutek jsem hodila za hlavu

22.04.2018

 

Končila v slzách, což pro ni není obvyklé. Kristýna Plíšková ztratila v Praze dobře rozjeté finále. „Je to pro mě obrovské zklamání,“ prohlásila. Na tiskovou konferenci si pak s sebou dokonce přivedla mladší sestru Ellen. „Psychická podpora,“ usmála se.

Finálová porážka pro vás loni byla dost těžká. Jak dlouho trvalo, než vás přešla?

Každá porážka je bolestivá, tahle obzvlášť. Před fanoušky v Praze a ještě ve finálovém zápase, po nadějném průběhu… Bylo to těžké. Ale v tenise obvykle není čas na velké oslavy ani na přehnaný smutek. Za pár dní přichází nový turnaj, další zápas a ten minulý je potřeba hodit za hlavu.

Ale při vyhlašování na vás dolehly i slzy…

Sama jsem to nečekala, není to u mě úplně normální. Ale ano, dolehlo to na mě. Strašně moc jsem doma chtěla vyhrát. Při ceremoniálu mi to přišlo líto a trochu jsem to na kurtu nezvládla.

Dost vás v tu chvíli podrželi fanoušci.

Byli neskuteční, celý týden mi pomáhali. I když mi to zrovna nešlo nebo jsem byla nervózní, mohla jsem se spolehnout na jejich podporu. Výborně vzali i ten můj výstup, kdy jsem se rozbrečela. Byli vážně skvělí.

Co všechno vám ten turnaj ukázal a dal?

Byla to pro mě další dobrá zkušenost, při níž jsem si otestovala schopnost vyhrávat těžké zápasy. Navíc se mi zalíbila atmosféra domácího turnaje, s podporou fanoušků se mi hrálo dobře.

Těšíte se do Prahy, nebo budete mít někde v hlavě i to, že obhajujete tolik bodů?

Obhajoby má v hlavě každý tenista, a kdo říká, že ne, tak lže (směje se). Důležité ale je si to všechno připouštět v co nejmenší míře. Do Prahy se moc těším. Už z těch důvodů, které jsem zmiňovala.

Nedávno jste změnila trenéra, proč?

Dospěla jsem do fáze, kdy jsem vycítila, že potřebuju změnu, nový impulz, posunout se zase někam dál.

Je něco, v čem byste se letos hlavně chtěla zlepšit?

Na tohle mám jednoduchou odpověď. Chci se každý den v něčem aspoň o trochu zlepšit.

A když budeme mluvit o žebříčku – kde byste se ráda na konci roku viděla?

Ráda bych se viděla na prvním místě (směje se). Ale v tomhle jsem se trochu změnila. Už si žádné konkrétní cíle nedávám, chci být hlavně zdravá, každý den tvrdě pracovat a tenis si zároveň užívat. Pak věřím, že se výsledky dostaví.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB