Novinky 

Hit prvního kola: Plíšková proti Plíškové!

Hit prvního kola: Plíšková proti Plíškové!

28.04.2018

 

Šlágr prvního kola turnaje v pražské Stromovce není těžké určit. „Vylosuješ určitě Kristýnu proti Karolíně,“ říkal pár minut před losem Barboře Strýcové její trenér David Kotyza.

A stalo se. Po dlouhé době se proti sobě na turnaji utkají sestry Plíškovy: nasazená jednička Karolína proti dvojčeti Kristýně.

Ještě dávno před turnajem k téhle možnosti Karolína řekla:

„Toho se bojíme obě. Bohudík se to dlouho nestalo, ale možná právě proto to bude horší. Nepůjde o život, jen jedna z nás bude muset prohrát. Snad se nepohádáme a po zápase spolu zase budeme mluvit. Nejhorší to bude pro rodiče, ti se určitě dívat nebudou.“

„Předem se omlouvám,“ prohlásila s úsměvem Barbora Strýcová. Právě ona letos tahala žetony se soupeřkami pro první kolo. „Losuju podruhé v životě. Poprvé to bylo v Birminghamu a Lucce Šafářové jsem nalosovala Němku Kerberovou. Už se do toho pouštět nebudu.“

Zajímavý zápas bude mít i samotná Strýcová, utká se s Italkou Giorgiovou. „Budu muset být připravená na rány, nebudou se hrát dlouhé výměny. Připravím se, co nejlíp to půjde,“ řekla. „Ne úplně se mi teď daří, tak doufám, že se to tady zlomí.“

Další nasazená Češka Kateřina Siniaková se postaví proti Němce Petkovičové. „Jsem spokojená, ale bude to těžký zápas. Těším se. V Praze hraju ráda,“ komentovala to Siniaková.

Markéta Vondroušová si zahraje s obhájkyní titulu Monou Barthelovou, Denisa Allertová s kvalifikantkou a ještě tu je jeden český souboj: Petra Kvitová versus Tereza Smitková. Zajímavý bude i zápas dvou Australanek – Stosurové s Garvilovovou.

Hlavní soutěž začne v pražské Stromovce v pondělí, kdy se bude zároveň čtyřmi zápasy dohrávat kvalifikace. Její celé druhé kolo je na programu v neděli.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB