Novinky 

Siniaková na úvod neztratila set

Siniaková na úvod neztratila set

30.04.2018

 

Úspěšný vstup do turnaje má za sebou osmá nasazená tenistka Kateřina Siniaková. Ve dvou setech přetlačila Němku Petkovičovou a slaví postup do osmifinále.

Vítězka měla pevně v rukou první set, ale pak se trochu začala trápit na servisu a musela dokonce odvracet dva setboly za sebou. Zvládla to a vyhrála 6:2, 7:6.

Siniakové pomohlo i pár divokých úderů. Tu trefila míč rámem, jindy zahrála volej tak šťastně, že se míč odrazil úplně jinam, než soupeřka čekala. „Někdy se to tak sejde. Andrea to brala skvěle a na konci zápasu jsem se jí za to omluvila,“ řekla Češka.

Pak ještě pochválila diváky: „Publikum bylo skvělé, táhlo mě od začátku do konce.“ A taky počasí: „Nepamatuju se, kdy jsem tu naposledy hrála v tílku.“

Další soupeřkou bude pro Siniakovou česky mluvící Ruska Alexandrová. „Loni jsem s ní prohrála v Paříži a mám jí co vracet. Ale bude to těžký zápas. Bojuje od začátku a do každého míče jde naplno.“

Ve finále kvalifikace neuspěla ani jedna Češka, prohrály Martincová i Zarycká.

V úterý se čeká nabitý den, na centrálním kurtu hrají Kvitová, Strýcová i Kristýna Plíšková. Začíná se v 11.00, areál se otvírá o hodinu dřív.

Ve 13.30 má autogramiádu Karolína Plíšková, která se kvůli zranění třísla z turnaje odhlásila.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB