Novinky 

Kvitová prolétla do druhého kola

Kvitová prolétla do druhého kola

01.05.2018

 

Úterní program ještě ani nezačal a na hlavní tribuně už nebylo jediné volné místo. Divákům, kteří před areálem čekali i několik hodin, se Petra Kvitová odvděčila skvělým výkonem.

Krajanku Terezu Smitkovou porazila 6:1, 6:3.

„Jsem ráda, že jsem se konečně dočkala a zdejší turnaj si můžu zahrát,“ prohlásila vítězka. „Děkuju všem lidem, kteří přišli. Vážím si toho, že čekali, a je mi samozřejmě líto těch, kteří se dovnitř nedostali.“

Kvitová na Svátek práce ukončila více než měsíční čekání na turnajové vítězství a své krajance povolila jen čtyři gamy. Smitkovou vyprovodila z kurtu za 69 minut.

Na tribuně jí fandili oba rodiče. „Víc to při zápasech určitě vře v tátovi, který si mě vypiplal,“ smála se.

Svou dominanci na centrálním dvorci předvedla hned zkraje zápasu. Smitková si sice podržela úvodní servis, ale Kvitová tlačila, skvěle returnovala, vyhrála 9 gamů v řadě a rychle vedla 6:1, 3:0.

Pak si světová desítka vybrala slabší chvilku a prohrála tři hry v řadě. Víc však Smitkové nedovolila. Suverénní vítězství potvrdila proměněním hned prvního mečbolu.

„Začátek mi bohužel utekl a pak už se Petra rozjela,“ prohlásila Smitková. „Ve druhém setu jsem cítila šanci, ale dala jsem pár dvojchyb. Proti Petře musíte riskovat druhé podání, jinak míče jen sbíráte. Jsem vděčná za možnost si tady zahrát, škoda, že los nebyl příjemnější.“

Vítězka turnajů z Petrohradu a Dauhá se ve druhém kole utká s 83. hráčkou světa Natalií Vichljancevovou z Ruska, jež v úvodním kole přehrála Němku Carinu Witthöftovou dvakrát 6:4.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB