Novinky

Dál jdou i Plíšková s Allertovou, vypadla Strýcová

01.05.2018

Čtyři Češky si nakonec zahrají ve středečním programu J&T Banka Prague Open 2018. A všechny na centrálním kurtu. Po Kateřině Siniakové a Petře Kvitové postoupily do druhého kola ještě Kristýna Plíšková a Denisa Allertová.

Vypadla jen Barbora Strýcová.

Na loňské finalistce Plíškové byla zpočátku znát nervozita. „Pak jsem se ale rozehrála a cítila se dobře. Naštěstí jsem v nejdůležitější chvíli našla servis,“ prohlásila po vítězství 7:6, 6:3.

V zápase dala celkem dvanáct es. Když jí to nešlo, hodila raketou tak, až ji nalomila. „Potřebovala jsem tu nervozitu ze sebe dostat. A pomohlo to,“ řekla.

Denisa Allertová zvládla ve dvou setech 6:4, 6:4 soupeřku z kvalifikace, téměř čtyřicetiletou Patty Schnyderovou ze Švýcarska. Ta v Praze snadno zvládla kvalifikaci, ale v hlavní soutěži už proti Češce zbraň nenašla. Vítězka tlačila především na returnu.

Allertová se raduje dvojnásob, protože se na kurty vrátila po měsíční pauze zaviněné zdravotními problémy. „Těch zranění už je moc,“ posteskla si. „Ale pořád mě ženou velké turnaje. Dneska jsem ráda, že jsem to zvládla. Nervy trochu byly. Ale pomohli mi diváci, kteří tu jsou vždycky skvělí.“

Barbora Strýcová naposledy vyhrála zápas v polovině února na turnaji v Dauhá. Od té doby se na turnajích trápí a změnu nepřinesla ani Praha.

Strýcová v duelu s neuvěřitelně dobře hrající Italkou Giorgiovou schytala v prvním setu kanára, ale pak se zvedla. Víc než set ale neuhrála. Podlehla 0:6, 6:2, 2:6.

Středeční program začíná ve Stromovce opět v 11.00. Hraje se všech osm zápasů druhého kola a už v nich nebude největší zahraniční hvězda – Darja Kasatkinová z Ruska. Celý zápas se dotahovala na bojující Italku Paoliniovou, která do hlavní soutěže postoupila až jako šťastná poražená z kvalifikace. Na konci se navíc zranila a prohrála 6:7, 3:6.