Novinky 

Nervy jen na konci: Kristýna Plíšková je ve čtvrtfinále

Nervy jen na konci: Kristýna Plíšková je ve čtvrtfinále

02.05.2018

 

Ještě jedna Češka si zahraje čtvrtfinále J&T Banka Prague Open: loňská finalistka Kristýna Plíšková. Zatímco v prvním kole ji zpočátku přepadly nervy, tentokrát jela od prvního míče naplno. A byla lepší. Wang Čchiang z Číny porazila 6:2, 7:6.

„Tentokrát to byly pro změnu nervy na konci, a pořádné. Je to pro mě cenné vítězství,“ řekla Plíšková. „Hrálo se hodně výměn a skoro žádné míče jsem nedostala zadarmo.“

Plíšková byla blízko vítězství mnohem dřív. Za stavu 5:4 ve druhém setu měla při soupeřčině servisu dokonce tři mečboly za sebou. Nevyužila však žádný. „Musela jsem to rychle hodit za hlavu a konec si uhrát sama. Naštěstí mě zase v důležité chvíli podržel servis,“ prohlásila.

Bylo to vypočítané na minutu. Chvíli po zápase totiž začalo ve Stromovce pršet.

Češky však nakonec ve druhém kole stoprocentní nebyly. Denisa Allertová se sice na začátku druhého setu nadechovala k obratu, ale se Samanthou Stosurovou nakonec prohrála dvakrát 4:6.

Allertová hrála první turnaj po měsíční pauze, navíc první na antuce a dlouho se držela. První set rozhodl jediný break, ve druhém začala hrát Češka agresivněji a brzo vedla 3:0. Pak ale přišly chyby a od stavu 4:1 už nezískala ani game.

„S prvním setem jsem spokojená a s koncem zápasu taky,“ prohlásila vítězka. „Na začátku druhého setu se Denisa zvedla, já k tomu přidala pár špatných rozhodnutí a rychle jsem prohrávala.“

Ve čtvrtek se Stosurová utká s Italkou Giorgiovou. „Viděla jsem ji proti Strýcové a hrála výborně. Asi nebude moc dlouhých výměn,“ očekává.

I ve čtvrtek se na centrálním kurtu začíná v 11.00, a to zápasem Kvitové se Siniakovou.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB