Novinky 

Jízda Kvitové pokračuje, je ve finále

Jízda Kvitové pokračuje, je ve finále

04.05.2018

 

I letos uvidí domácí turnaj J&T Banka Prague Open ve finále Češku. Bude jí Petra Kvitová, která zase neztratila ani set. I když proti Šuaj Čang to tentokrát bylo v semifinále drama. Tedy jen v prvním setu, v jehož tie-breaku Kvitová prohrávala už 1:5.

„Začala jsem panikařit, kazit a nevěřila jsem si,“ říkala pak. „V tu chvíli jsem bojovala hlavně sama se sebou. Naštěstí jsem se uvolnila a začala hrát trochu opatrněji.“

Zkrácenou hru nakonec ovládla 8:6 a druhý set už jednoznačně 6:0. To už poražená Číňanka marně hledala zbraň. Po servisu na její stranu létaly zpátky takové returny, že se za nimi sotva stihla ohlédnout.

„Už v prvním setu jsem byla trochu lepší než ona. Ale nepodařilo se mi získat její servis, vždycky to bylo o kousek,“ prohlásila Češka. A je to pravda, za stavu 5:4 měla při podání soupeřky dokonce dva setboly.

Kvitová i čtvrtý zápas hrála od 11 hodin dopoledne. „Vyhovuje mi to, protože brzo vstávám,“ řekla. „A děkuju zase všem divákům, kteří přišli. Jsou úžasní. Kromě nich tu mám každý den i rodiče, takže si opravdu připadám jako doma.“

Tradice bude pokračovat: i sobotní finále totiž začíná v 11 hodin. Kvitová se v něm utká s Rumunkou Buzarnescuovou. Ta v den svých třicátin porazila Italku Giorgiovou, i když soupeřka ve třetím setu za stavu 5:4 podávala na vítězství.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB