Plíšková, Siniaková a Hradecká v semifinále

30.04.2015

Kateřina Siniaková

Počet byl jasný, jen ne jména. Tak tedy Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká postoupily do semifinále J&T Banka Prague Open. Doplní je Yanina Wickmayerová.

Už to skoro vypadalo, že to tentokrát turnajová jednička Karolína Plíšková zvládne snáze. Ale kdepak. Sice proti držitelce divoké karty Denise Allertové brzy vyhrála první set, ale pak si zápas opět zkomplikovala. Tedy buďme fér: zkomplikovala jí ho soupeřka.

Allertová odehrála možná nejlepší set sezony. "Skoro v životní formě," pochválila ji soupeřka. Málo kazila, líp podávala, líp stíhala rychlou hru Plíškové.

Jenže ve třetím setu se zase vrátila k chybám ze setu prvního. A Plíšková se rozjela ke svému standardnímu výkonu. "Ale že bych se tu nějak zlepšovala, to ne. Snad to v semifinále bude lepší. Už nebudu pod tlakem, že bych neměla vypadnout v prvních kolech," prohlásila.

Konečný výsledek: 6:2, 5:7, 6:1.

Zkušenost versus mládí, to byl souboj Barbory Strýcové a Kateřiny Siniakové. A taky to byl souboj dvou stylů. Málokdo se brání tak dobře jako Strýcová, málokdo jde do úderů v osmnácti tak jako Siniaková. A síla dnes měla navrch. 6:4, 6:2.

"Na každou hráčku mám taktiku a jsem ráda, že ta dnešní zase vyšla," byla spokojená Siniaková. "Bojovala jsem znovu o každý míč a vyplatilo se. Zítra udělám to samé. Divákům děkuju za podporu, je parádní hrát doma. Kde jinde bych se měla chytnout než tady."

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Toho jako by se zatím držela Lucie Hradecká. Když za stavu 5:4 ve třetím setu podávala na vítězství proti Kláře Koukalové, byl to snad nejhorší game celého zápasu. Ztratila ho za minutu. "Je hezky, přišlo hodně lidí, tak proč si zápas neprodloužit," žertovala pak v rozhovoru na kurtu. "Ale nejhorší game to nebyl, umím i horší."

Pak znovu nabrala síly, soustředila se a další dva gamy získala. Když na vítězství podávala podruhé, pomohla si skvělým servisem. "Teď jsem unavená, ale za chvíli budu mít z postupu radost. A taky začnu myslet na semifinále, je to pro mě velký úspěch," dodala.

Byl to krásný zápas. Rychlé šachy z obou stran. Kdykoliv to vypadalo, že by jedna ze soupeřek mohla výrazně utéct, ta druhá předvedla několik famózních úderů.

A bylo to i potvrzení, že se Hradecká znovu vrací mezi světovou špičku. Hlavní důvod? "Po dvou letech jsem konečně úplně zdravá," řekla po vítězství 7:5, 4:6, 7:5

Trochu stranou pozornosti proplula do semifinále Belgičanka Wickmayerová, která se do hlavní soutěže dostala až po odhlášení Španělky Suárezové Navarrové. Zatím všechny zápasy tu, podobně jako její příští soupeřka Plíšková, vyhrála ve třech setech.

Semifinále se hraje zítra znovu od 11 hodin. Nejprve Plíšková - Wickmayerová a pak Siniaková - Hradecká. Na závěr bude už v pátek k vidění finále deblu.