Novinky 

Siniaková s Benčičovou získaly titul v deblu

Siniaková s Benčičovou získaly titul v deblu

01.05.2015

Belinda Benčičová a Kateřina Siniaková

Tenisový turnaj WTA v Praze má první vítězky: čtyřhru ovládly Kateřina Siniaková a Belinda Benčičová. Finále to bylo rychlé.

 

Pár desítek minut po prohraném semifinále dvouhry znovu vyšla na centrální kurt Kateřina Siniaková. "Bylo těžké se namotivovat a sebrat síly, ale chtěla jsem se o titul poprat," říkala.

A na kurtu žádné zklamání vidět nebylo. Byl to souboj mládí a zkušeností, přičemž zkušenosti se tentokrát rovnaly velké nervozitě. Nejstarší hráčka na kurtu, Eva Hrdinová, na začátku hodně kazila a osmnáctileté Siniaková s Benčičovou brzy vedly 4:0.

Po boku Hrdinové stála Kateryna Bondarenková, nejzkušenější deblistka na kurtu. Před sedmi lety vyhrála senzačně se sestrou Aljonou čtyřhru na Australian Open. Ale ani to proti rozjetému mládí nestačilo. Benčičová se Siniakovou, na jejichž tenisový růst pečlivě dohlížejí tatínkové, vyhrály 6:2, 6:2. U obou bylo vidět, jak se na kurtu dobře baví.

"Byla to pro nás příprava na French Open, kde spolu taky budeme hrát," prohlásila Benčičová. "A snad nejen tam," dodala Siniaková.

Vítězky si rozdělí 12 300 dolarů a každá dostane 280 bodů do žebříčku.

Finále dvouhry Plíšková - Hradecká je na programu v sobotu v 11.00.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB