Novinky 

Hodinky s diamanty a větší centrální kurt. Turnaj se blíží

Hodinky s diamanty a větší centrální kurt. Turnaj se blíží

20.04.2016

 

Dopoledne i odpoledne si na centrálním kurtu ve středu zatrénovala Barbora Strýcová. Kolem ještě na tribunách pracovali poslední dělníci, ale už to byly jen kosmetické úpravy. Hlavní kurt pro tenisový turnaj J&T Banka Prague Open 2016 je téměř hotov.

„Je úžasný,“ řekla Barbora Strýcová. „Na to, že je duben, antuka výborně drží. Hrálo se mi tam skvěle.“

Stavba tribun trvala devět dní. Ta hlavní je vyšší než loni a vejde se na ni 1600 lidí. Celkově centrální dvorec pojme 2500 diváků. Stovky se vejdou i na zbylé hrací kurty.

Kdyby se dařilo Češkám a zájem o závěrečná kola byl veliký, přibude v areálu na pátek a na sobotu velkoplošná obrazovka. „Chceme, aby zápasy mohli vidět i lidi, kteří se na centrální kurt nedostanou,“ vysvětluje Petr Málek z J&T Banky.

Další novinky? Třeba přibude stánků s občerstvením. Dvojnásobně pečlivé budou proti loňsku podle regulí WTA i bezpečnostní kontroly. Ze stanice metra Holešovice bude do areálu zdarma jezdit autobus.

Představena byla i jedna z cen – hodinky od firmy TAGHeuer s bílou keramikou a diamanty za 134 tisíc korun.

Turnaj začíná tuto sobotu kvalifikací. V pondělí vypukne hlavní soutěž a finále je na programu v sobotu 30. dubna v poledne. Z turnaje se mezitím odhlásily Ruska Kasatkinová, Britka Watsonová a Američanka McHaleová. Jedno z míst v hlavní soutěži díky tomu přebírá loňská finalistka Lucie Hradecká.

Divoké karty budou oznámeny v pátek a najdete je na těchto stránkách.

partneři
cz en
J&T Banka Prague Open
FB