27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019
16. dubna 2019
před 10 měsíci

Další hvězda v Praze! Přijede Kuzněcovová

16. dubna 2019
před 10 měsíci

Další hvězda v Praze! Přijede Kuzněcovová

Startovní pole pražského turnaje WTA rozšíří další hvězdné jméno. Na blížícím se J&T Banka Prague Open si zahraje bývalá světová dvojka a dvojnásobná grandslamová šampionka Světlana Kuzněcovová. Ruska, jež se vrátila na tenisové dvorce minulý týden v Luganu po sedmiměsiční pauze, obdržela divokou kartu.

Kuzněcovová je dvojnásobnou grandslamovou šampionkou (US Open 2004, Roland Garros 2009). Právě díky svým titulům z největších tenisových turnajů splňuje kritéria pro udělení zvláštní divoké karty od WTA. Na tu mají, kromě bývalých světových jedniček a šampionek z grandslamů, Turnaje mistryň a WTA Premier Mandatory, právo jen tenistky z elitní dvacítky žebříčku.

Třiatřicetiletá Ruska se do Prahy vrátí po třech letech. V roce 2016 dokráčela na J&T Banka Prague Open až do semifinále, do něhož proti Australance Stosurové nakonec nenastoupila. Aktuálně 100. hráčka ženského žebříčku, která se v září 2007 vyšvihla až na druhé místo světa, během kariéry vyhrála 18 titulů na okruhu WTA.


Kuzněcovová se stala druhou hráčkou s divokou kartou na letošním J&T Banka Prague Opeb. První divokou kartu přímo od pořadatelů turnaje získala loučící se Lucie Šafářová. Hvězdná Ruska nebude figurovat v hlavní soutěži mezi nasazenými hráčkami a potkat se bude moci už v prvním kole i s největšími hvězdami antukového turnaje. Mezi ně patří Karolína Plíšková, Anastasija Sevastovová, Wang Čchiang či Belinda Bencicová.


Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Čtěte také