27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019
26. dubna 2019
před 10 měsíci

Šafářová bude hrát pouze čtyřhru, místo ní nastoupí talentovaná Muchová

26. dubna 2019
před 10 měsíci

Šafářová bude hrát pouze čtyřhru, místo ní nastoupí talentovaná Muchová

Lucie Šafářová se rozhodla na J&T Banka Prague Open věnovat pouze soutěži čtyřhry a padl tak její původní plán na účast v singlu. „Rozhodla jsem se ze singla odhlásit a budu se plně soustředit na čtyřhru, ve které se nám teď ve Stuttgartu tolik daří,“ řekla Šafářová, která s parťačkou Pavljučenkovovou postoupila na turnaji ve Stuttgartu už do semifinále. Zároveň se ale ještě necítí být úplně připravena na dvouhru, a tak místo sebe doporučila do hlavní soutěže J&T Banka Prague Open Karolínu Muchovou. 

A pořadatelé tuto volbu potvrdili – právě Karolína Muchová tak dostane místo Šafářové divokou kartu do hlavní soutěže pražského turnaje WTA. Dvaadvacetiletá rodačka z Olomouce se skvěle předvedla při nedávné fedcupové baráži v Prostějově, když ve svém premiérovém zápase v českých barvách ztratila jen tři gemy.

Muchová měla původně hrát v Praze kvalifikaci, ale teď už se může připravovat rovnou na hlavní soutěž. „Mám ohromnou radost, moc děkuji organizátorům i Lucce za příležitost, kterou mi dali. Budu se snažit odvděčit co nejlepšími výkony, protože vím, jakou radost mají organizátoři, když se daří domácím hráčům,“ zářila celkově už šestá Češka v hlavní soutěži J&T Banka Prague Open.

Naopak Lucie Šafářová se bude v Praze soustředit už pouze jen na čtyřhru.„Během fedcupového týdne jsem při hraní s holkami zjistila, že na tom ještě nejsem herně v takové formě, abych si případný singlový rozlučkový zápas užila tak, jak bych si představovala, a měla z něj radost,“ vysvětlila Šafářová, která se bude ve Stromovce loučit se svou kariérou před českými diváky.

„Proto jsem se rozhodla ze singla odhlásit a budu se plně soustředit na čtyřhru, ve které se nám teď ve Stuttgartu tolik daří. Současně jsem doporučila, aby divokou kartu dostala Karolína, kterou jsem měla možnost sledovat při Fed Cupu v Prostějově a moc se mi líbila,“ dodala Šafářová.

Kromě Muchové dostala od pořadatelů poslední divokou kartu i Slovenka Jana Čepelová.


Čtěte také