27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019
3. května 2019
před 11 měsíci

Sladké poprvé! Muchová si zahraje premiérové finále

3. května 2019
před 11 měsíci

Sladké poprvé! Muchová si zahraje premiérové finále

Ačkoliv se nad dvorci v areálu pražské Sparty rozlehlo v pátek chladné a smrákavé počasí, přinejmenším Karolíně Muchové bylo příjemné teploučko. Ve svém vůbec prvním semifinále na okruhu WTA se postavila nejen zimě, ale i Američance Bernardě Peraové, jíž zdolala 6:2, 7:5 a znovu vylepšila své dosavadní turnajové maximum. Na J&T Banka Prague Open si zahraje o titul!

S Peraovou neměla Muchová před zápasem dobrou bilanci. V jediném vzájemném utkání v roce 2017 s ní prohrála. Tehdy se tak stalo ve čtvrtfinále turnaje ITF v Santa Margheritě di Pule. O dva roky později, na domácí antuce před zaplněnými tribunami to byl už jiný příběh.

A především jiná Muchová.

Svou fantastickou letošní formu začala dvaadvacetiletá Češka prodávat hned v úvodu střetnutí, kdy se ujala rychlého vedení 3:0. To navíc zvýšila o chvíli později v šesté hře a mohla jít v poklidu podávat za stavu 5:1.

Ani ji přitom nemuselo mrzet, že právě v tu chvíli poprvé zaváhala na servisu. Stále ji hřál na kontě ještě jeden brejk, a co víc, hned vzápětí na returnu první set dotáhla do vítězného konce.

Druhá sada se zpočátku vyvíjela opačně. Peraová hned v první hře prorazila Muchové servis a ve třetí hře si vypracovala pět brejkbolů. Do vedení 3:0 ji však Češka nepustila a pro Američanku tím skončily veškeré šance na returnu.

Muchová v šestém gemu srovnala na 3:3 a postupně dovedla druhé dějství až do koncovky. Když už to vypadalo, že o vítězce bude rozhodovat tiebreak, podařilo se ve 12. gemu Muchové čistou hrou sebrat Peraové podání a tím i celý zápas ukončit.

Česká tenistka, jejímž maximem na okruhu WTA bylo až do tohoto týdne čtvrtfinále z letošního Dauhá, mohla před radujícími se diváky začít slavit postup do prvního souboje o titul mezi elitou. A, ač na to v tu chvíli vůbec nemyslela, i další vylepšení kariérního maxima na žebříčku, ve kterém se posune k 75. místu.

Fotogalerie

Čtěte také