27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019
4. května 2019
před 14 měsíci

Na dojemné rozlučce přály Šafářové tenisové hvězdy

4. května 2019
před 14 měsíci

Na dojemné rozlučce přály Šafářové tenisové hvězdy

Kariérní rozlučka Lucie Šafářové vypadala přesně tak, jak měla. Před sobotním finále J&T Banka Prague Open tleskal oblíbené české tenistce zaplněný centrální kurt ve Stromovce. Dorazila její rodina i přítel Tomáš Plekanec. Šafářovou překvapila vlna emocí a téměř celý emotivní ceremoniál probrečela. „Byla to krásná a dlouhá kariéra, i když za tím byla spousta dřiny. Díky všem, kteří při mně stáli,“ řekla s dojetím.

Sobota, 5. května 2019 10:30. To byla chvíle, kdy Lucie Šafářová definitivně před českými fanoušky uzavřela svou úspěšnou tenisovou dráhu: pět grandslamových a pět fedcupových titulů, finále Roland Garros v singlu a pozice jedné z nejsympatičtějších tenistek na okruhu. A to přes všechna zranění, zdravotní komplikace a dřinu, kterou Lucie Šafářová během kariéry zažila.

Jakmile Lucie Šafářová vstoupila na pražskou antuku, aby se rozloučila s českými diváky, oči jí zaplavily slzy. Na řadu přišly dojemné video ukázky z dospívání tenistky, přání od tenisových hvězd Navrátilové, Kvitové, Strýcové, Kerberové či věrné parťačky Mattekové-Sandsové.


Po nich nebyla loučící se tenistka schopná slova. „Chtěla jsem vám toho hodně říct, ale připravená řeč už je pryč,“ smála se Šafářová se slzami v očích. „Byla to fantastická kariéra. Ne vždy to ale bylo takhle krásné. Byla za tím mnoho úsilí, boje a slz. Nic z toho bych nedokázala bez mých nejbližších,“ připomněla.

„S tenisem budu nadále spojená a těším se na další životní kapitolu,“ doplnila Šafářová a naposledy zamávala českému publiku. 

Její kariéra ještě definitivně u konce není. Naposledy se dvaatřicetiletá tenistka představí na letošním Roland Garros, kde bude hrát po boku Bethanie Mattekové-Sandsové čtyřhru. Pak už raketu definitivně pověsí na hřebík. 

Čtěte také