27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019
11. května 2019
před 14 měsíci

Ohlédnutí za ročníkem 2019

11. května 2019
před 14 měsíci

Ohlédnutí za ročníkem 2019

J&T Banka Prague Open 2019 je za námi. I v této sezoně pražský turnaj WTA nabídl spoustu kvalitního tenisu, zajímavých příběhů i drsné reality v podobě nevyzpytatelného počasí. Pojďme se podívat na pět nejdůležitějších a nejlepších okamžiků tohoto ročníku.

Drsný začátek
Zatímco před turnajem panovalo v Praze krásné počasí, jakmile se začalo hrát, příroda začala úřadovat. Mnozí si mohli vzpomenout na rok 2016, kdy dokonce poletoval nad antukovými dvorci sníh. Tentokrát se sice až do takových extrémů nezašlo, ale déšť pořádně pocuchal nervy pořadatelů i návštěvníků. Celý první hrací den musel být odložen. Čekání se však vyplatilo.

Jediné české derby
Jedním z vrcholů turnaje bylo i derby domácích tenistek. V areálu pražské Sparty se ve čtvrtfinále potkaly Barbora Strýcová s Kateřinou Siniakovou. Jejich očekávaný duel nakonec příliš velké drama nepřinesl. Strýcová utkání dominovala a vyhrála hladce 6:1, 6:2. Potvrdila tím rostoucí antukovou formu, díky níž si vylepšovala dojem z nepříliš vydařených prvních měsíců sezony.

Senzační jízda Muchové
V hlavní soutěži startovalo pět domácích tenistek. Nejvíce se dařilo Karolíně Muchové, která prožila nejlepší turnaj na okruhu WTA v kariéře. Držitelka divoké karty postupně vyřadila talentovanou Igu Swiatekovou, Američanku Jennifer Bradyovou, Rusku Natalii Vichljancevovou a Američanku Bernardu Peraovou. Až ve finále zastavila senzační jízdu Muchové Jil Teichmannová, která se sama zapsala nesmazatelně do historie turnaje.

Z kvalifikace až k titulu
Teichmannová figurovala před turnajem až na 146. místě žebříčku, proto musela do kvalifikace. V osmi dnech odehrála osm zápasů a 30. dubna musela dokonce hrát dvakrát a to finále kvalifikace a poté první kolo.

V cestě do finále porazila například Brazilku Haddad Maiaovou, Denisu Allertovou, Rusku Kuzněcovovou, či v semifinále Báru Strýcovou, které uštědřila kanára. A ve finále zastavila Káju Muchovou po výhře 7:6, 3:6, 6:4. Z nevyzpytatelné kvalifikaci si došla až pro titul a posun na 87. místo světa, poprvé do první stovky.

Rozlučka Lucky Šafářové
J&T Banka Prague Open se stalo také dějištěm české derniéry Lucie Šafářové. Ta nastoupila do hlavní soutěže čtyřhry spolu s Barborou Štefkovou, ale přes první kolo se nedostaly. V sobotu se pak uskutečnila rozlučková akce, při které bylo promítnuto video se vzkazy tenisových hvězd. Během emotivních chvilek Šafářovou přemohly slzy a bývalé světové jedničce ve čtyřhře došla slova. Pak naposledy zamávala...


Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Fotogalerie

Čtěte také