29/4-4/5
2019

Ročník 2014

13. května 2014 – 18. května 2014
Sparta Prague Open 2014 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu ITF s rozpočtem 100 000 amerických dolarů. Překvapivý titul získala nenasazená Britka Heather Watsonová, která porazila ve finále Annu Karolínu Schmiedlovu 7:6 a 6:0.

V hlavní soutěži startovalo celkem osm českých tenistek včetně turnajové jedničky a obhájkyně titulu Lucie Šafářové. Ta ale stejně jako turnajová dvojka Klára Koukalová, trojka Barbora Strýcová a čtyčka Yanina Wickmayerová skončila už v prvním kole.

Z Češek to tak nejdál dotáhly Karolína Plíšková s Terezou Smitkovou (startovala na divokou kartu), které obě skončily ve čtvrtfinále.

Do finále se nakonec překvapivě probojovala nenasazená Britka Heather Watsonová, kterou doplnila Slovenka Anna Karolína Schmiedlová. Watsonová svou překvapivou jízdu dotáhla do úspěšného konce, když Schmiedlovou ve finále porazila 7:6(5) a 6:0.

Alespoň v soutěži čtyřhry brala titul Češka – Lucie Hradecká s Nizozemkou Michaëllou Krajicekovou porazily české duo Andrea Hlaváčková, Lucie Šafářová výsledkem 6:3 a 6:2.