27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019

Ročník 2015

27. dubna 2015 – 2. května 2015
Pražský turnaj se poprvé konal pod statutem WTA s dotací 250 tisíc amerických dolarů. Roli favoritky splnila Karolína Plíšková, která jako nasazená jednička získala před domácím fanoušky cenný titul. Ve finále jí ale dlouho vzdorovala senzační Lucie Hradecká, která se do finále probojovala z kvalifikace.

Češky při prvním ročníku WTA turnaje ve Stromovce zářily. Turnajová jednička Karolína Plíšková postupovala přímo za titulem, i když první tři zápasy musela vybojovat až ve třetím setu. V semifinále si ale Plíšková poradila už ve dvou setech s Yaninou Wickmayerovou a čekala na svou finálovou soupeřku.

Tou se stala skvěle hrající kvalifikantka Lucie Hradecká. Ta po cestě do finále vyřadila celkem tři krajanky – Terezu Smitkovou, Kláru Koukalovou a v semifinále i osmnáctiletou Kateřinu Siniakovou. 

Čtvrtá Češka už ale byla nad její síly. I když ve finále proti Karolíně Plíškové bojovala více než statečně a vyhrála první set, nakonec po velkém dramatu padla 6:4, 5:7 a 3:6. 

„Neřekla bych, že jsem byla lepší. Lucka hrála velmi dobře. Bylo to o pár míčích a jsem šťastná, že jsem dokázala vyhrát.“
Karolína Plíšková po finále

Senzačním vítězem čtyřhry se stal švýcarsko-český nenasazený pár talentovaných teenagerek Belinda Bencicová a Kateřina Siniaková, který ve finále zdolal ukrajinsko-českou dvojici Kateryna Bondarenková a Eva Hrdinová po hladkém průběhu 6:2 a 6:2.


Výsledky

Vítězka

Karolína Plíšková

Finalistka

Lucie Hradecká

Fotogalerie