27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019

Ročník 2016

25. dubna 2016 – 30. dubna 2016
Turnaj se hrál s navýšenou dotací 500 000 dolarů, což umožňovalo start dvou hráček z první světové desítky. K velké radosti domácího publika nakonec celý turnaj ovládla domácí hvězda Lucie Šafářová, která se po zdravotních trablech dostala do neskutečné formy a žádná ze soupeřek ji ve Stromovce nezastavila. Pro Šafářovou to byl v Praze celkově třetí titul.

Celkově sedmý ročník turnaje dosáhl vrcholné úrovně – prize money bylo navýšeno na 500 tisíc amerických dolarů, a tak na J&T Banka Prague Open mohla startovat Karolína Plíšková i Lucie Šafářová, které byly obě zařazeny na listinu top 10 hráček světa.

Ve Stromovce hrály i další hvězdy – dvojnásobná grandslamová vítězka Světlana Kuzněcovová, vítězka US Open Samantha Stosurová, Barbora Strýcová či Slovenka Dominika Cibulková. Jen těsně před turnajem se odhlásila světová osmička Roberta Vinciová.

Favoritky následně postupovaly pavoukem suverénně. Čtyři nejvýše nasazené hráčky (Kuzněcovová, Šafářová, Plíšková, Stosurová) se dostaly do semifinále. Do něj už ale kvůli natažení břišních svalů nenastoupila Kuzněcovová. Australanka Stosurová tak postoupila do finále bez boje. Druhé atraktivní semifinále mezi obhájkyní titulu Plíškovou a Šafářovou zvládla nakonec lépe druhá jmenovaná, která vyhrála ve dvou setech.

Miláček publika Šafářová pak dokázala svou jízdu dotáhnout až do vítězného konce, když ve finále proti Stosurové zvrátila nepříznivý průběh a nakonec vyhrála 3:6, 6:1 a 6:4. Pro českou tenistkou to byl celkově sedmý titul na okruhu WTA.

Deblový titul si odvezl rusko-český pár Margarita Gasparjanová a Andrea Hlaváčková, který ve finále porazil argentinsko-polskou dvojici María Irigoyenová, Paula Kaniová 6:4 a 6:2.

Výsledky

Vítězka

Lucie Šafářová

Finalistka

Samantha Stosurová

Fotogalerie