27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019

Ročník 2017

1. května 2017 – 6. května 2017
Pražský turnaj ovládla překvapivě Němka Mona Barthelová, která si poradila nejenom s kvalifikací, ale i se všemi soupeřkami v hlavní soutěži. Ale ani české barvy nezůstaly pozadu – finále totiž hrála Kristýna Plíšková, která se díky tomu poprvé v životě posunula do první světové padesátky.

Turnajová jednička Karolína Plíšková vypadla hned v prvním kole s Camilou Giorgiovou. Brzy skončila i další hvězda – bývalá světová jednička Caroline Wozniacká nestačila ve druhém kole na pozdější vítězku Roland Garros Jelenu Ostapenkovou.

Cesta tak byla otevřená pro překvapení. Pavoukem už od kvalifikace pomalu ale jistě stoupala Němka Mona Barthelová. Poté, co během kvalifikace dokázala přežít tři mečboly, se Barthelová rozjela ke skvělé formě. Ve čtvrtfinále vyřadila Giorgiovou a v semifinále Strýcovou. Do finále spolu s ní postoupila překvapivě i Češka Kristýna Plíšková – sestra hlavní hvězdy Karolíny Plíškové.

I když Kristýna Plíšková do té doby vyhrála na okruhu WTA jenom jeden antukový zápas, v Praze se taktéž dostala do vynikající formy. V semifinále si snadno poradila s Ostapenkovou a chystala se na své premiérové finále na okruhu WTA. V něm začala skvěle a vedla nad Barthelovou 6:2 a 4:3 s výhodou podání. Následně ale Barthelová zápas otočila a titul získala výsledkem 2:6, 7:5 a 6:2.

Plíšková se i tak v následném vydání žebříčku WTA poprvé posunula do elitní světové padesátky, když jí patřilo 48. místo.

Hned tři české zástupkyně mělo finále deblu. Titul nakonec získala Květa Peschkeová společně s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou, které přehrály pár Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková 6:4 a 7:6 (7:3).

Výsledky

Vítězka

Mona Barthelová

Finalistka

Kristýna Plíšková

Fotogalerie