27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019

Ročník 2018

30. dubna 2018 – 5. května 2018
Ročník se završeným pohádkovým příběhem Petry Kvitové. Česká favoritka hrála v Praze poprvé od svého návratu na kurty, pobláznila fanoušky a nakonec ve třísetové finálové bitvě urvala na domácí půdě svůj první titul. České barvy se radovaly i v deblu – zvítězila Květa Peschkeová s Američankou českého původu Nicole Melicharovou.

Původní turnajová jednička Karolína Plíšková nakonec kvůli zdravotním potížím do soutěže nezasáhla. Cesta tak byla otevřena pro Petru Kvitovou. 

Ta ještě rok před tím sledovala zápasy jen z tribuny, protože po známém napadení před Vánoci 2016 nemohl ročník 2017 ještě hrát. K tenisu se vrátila až na Roland Garros 2017. V roce 2018 už ale v plné formě naskočila do J&T Banka Prague Open. 

Kvitová postupovala pavoukem suverénně a se všemi soupeřkami si poradila ve dvou setech. Po cestě vyřadila i krajanky Terezu Smitkovou nebo Kateřinu Siniakovou. Na zápasy oblíbené wimbledonské šampionky byl každý den obrovský nával. Pořadatelé museli z kapacitních důvoů uzavřít areál už v prvních kolech turnaje, protože o Kvitovu byl zkrátka až tak velký zájem.

Až ve finále musela Češka do tří setů. Hrála proti nepříjemné kometě sezony 2018 Mihaele Buzarnescuové z Rumunska. Ta vyhrála nad Kvitovou první set 6:4, následně ale Kvitová ukázala, proč má přezdívku P3tra – královna třísetových zápasů. Finále otočila, další dva sety vyhrála 6:2 a 6:3 a za obrovské radosti publika v prosluněné Stromovce pozvedla trofej pro vítězku.

„Děkuju všem, kteří mi věřili a stáli při mně v těch nejtěžších chvílích,“ řekla pak Kvitová se slzami v očích po zápase. Následně letěla do Madridu, kde místní antukový turnaj taktéž senzačně vyhrála.

I soutěž čtyřhry nezůstala bez českého úspěchu. Finále ovládlo duo Květa Peschkeová – Nicole Melicharová (Američanka narozená v Brně). Titul získaly v zápase s dvojicí Mihaela Buzarnescuová, Lidzija Marozavová.

Výsledky

Vítězka

Petra Kvitová

Finalistka

Mihaela Buzarnescuová

Videogalerie

Fotogalerie