27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019

Mihaela
Buzarnescuová

Datum narození
04. 05. 1998
věk
22
Místo narození
Bukurešť
Výška
175
Váha
59
Držení rakety
levá
Národnost
Rumunsko
Žebříček WTA
30
Profesionální hráčkou od
2004
Buzarnescuová vystřelila až ve 30 letech mezi nejlepší. Rok 2018 byl pro ni velmi úspěšný, když došla třeba až do osmifinále Roland Garros a vyhrála svůj první turnaj WTA v San José. Ve stejném roce hrála také finále na J&T Banka Prague Open.

Životopis & statistiky

V roce 2004 vyhrála juniorské mistrovství Rumunska i juniorský evropský šampionát a stala se první hráčkou Evropy této věkové kategorie. Po boku krajanky Ioany Raluky Olaruové pak vyhrály jako druhé nasazené juniorskou čtyřhru na US Open 2006, když ve finále zdolaly kanadsko-ruské turnajové jedničky Sharon Fichmanovou s Anastasijí Pavljučenkovovou.

Následně Buzarnescuová přerušila kariéru kvůli zraněním, měla alespoň čas na školu a získat doktorát na univerzitě. Následně se vrátila na kurty, ale její průlom přišel až v roce 2018, kdy jako třicetiletá vyhrála svůj první zápas na grandslamu a na Roland Garros došla až do osmifinále. Ve stejný rok hrála i finále J&T Banka Prague Open, ve kterém podlehla ve třech setech Petře Kvitové. 

Premiérový titul z dvouhry WTA si odvezla ze srpnového Silicon Valley Classic 2018 v kalifornském San José, kde do finále prošla po výhře nad Elise Mertensovou. V závěrečném duelu pak deklasovala Řekyni Marii Sakkariovou, která na ni uhrála jediný gem.

Fotogalerie