27. dubna – 2. května 2020
29/4-4/5
2019

Kateřina
Siniaková

Datum narození
10. 05. 1996
věk
24
Místo narození
Hradec Králové
Výška
174
Váha
69
Držení rakety
pravá
Národnost
Česká republika
Žebříček WTA
44
Bývalá singlová juniorská světová jednička. Na okruhu WTA vyhrála dva turnaje ve dvouhře, ale její největší úspěchy přišly v deblu – s krajankou Barborou Krejčíkovou vyhrály v roce 2018 Roland Garros i Wimbledon. Siniaková se tak stala světovou jedničkou ve čtyřhře. V singlu je jejím maximem zatím 31. pozice.

Životopis & statistiky

Narodila se roku 1996 v Hradci Králové do rodiny české matky a ruského podnikatele v kožešnictví Dmitrije Siniakova, pocházejícího z Moskvy a v mládí provozujícího box. Tenisovou kariéru začínala v oddíle TK Tenis-centrum Hradec Králové. V roce 2010 se probojovala do finále dvouhry mistrovství Evropy kategorie čtrnáctiletých.

Na podzim 2012 triumfovala na turnaji v Ósace. Na konci roku se probojovala do finále dvouhry na floridském Orange Bowlu v kategorii osmnáctiletých. Jako turnajová dvojka nastupovala do juniorské dvouhry Australian Open 2013, kde došla do finále. V něm nestačila opět na Anu Konjuhovou po dvousetovém průběhu. Z pozice druhé nasazené dvojice hrála s krajankou Barborou Krejčíkovou juniorskou čtyřhru na French Open 2013.

Roli favoritky potvrdila i na kurtech All England Clubu, kdy spolu s Barborou Krejčíkovou ve čtyřhře, coby nasazené jedničky, zdolaly ve finále ukrajinsko-běloruský pár Anhelina Kalininová a Irina Šimanovičová ve dvou sadách. Jako první nasazená nastupovala spolu s krajankou Barborou Krejčíkovou i do posledního juniorského turnaje v kariéře na US Open 2013. V celém průběhu turnaje neztratily ani jednu sadu a suverénně si dokráčely pro třetí společný grandslamový titul v tomto roce.

Deblová kariéra pokračovala úspěšně i mezi ženami – v roce 2015 vyhrála Siniaková soutěž čtyřhry na J&T Banka Prague Open po boku Belindy Bencicové. 

První singlový WTA titul přišel v roce 2017. Na čínském Shenzhen Open během cesty do finále zdolala poprvé v kariéře dvě hráčky elitní světové desítky, ve druhém kole čtvrtou ženu klasifikace Simonu Halepovou a v semifinále desátou Johannu Kontaovou. V boji o titul přehrála americkou turnajovou osmičku Alison Riskeovou po dvousetovém průběhu. Ve stejném roce přidala další titul ve švédském Bastadu, ve finále zdolala Carolina Wozniackou.

Další velké úspěchy přišly opět v deblu. Siniaková se stala v roce 2018 světovou jedničkou i díky tomu, že společně s krajankou Barborou Krejčíkovou ovládly Roland Garros, Wimbledon a hrály finále Turnaje mistryň.

Na grandslamech v singlu zůstává pro Siniakovou maximem třetí kolo (Roland Garros, Wimbledon, US Open).


Fotogalerie